۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۱, پنجشنبه

ایجاد صفحه علاقمندیها برای کاربران بالاترین راهی برای رساندن صدای اکثریت مستقل اما سازمان‌نیافته است

من بیش از دو ماه است که دقیقا به همین خاطر به بالاترین لینک نمیفرستم. و حتی وارد سایت هم نمیشوم. اما هر روز حداقل در دو نوبت سایت بالاترین و مطالب آن را مرور میکنم. بنده یکی از کسانی بودم که در ابتدا پیوستنم به این سایت به این موضوع اعتراض داشتم. و اگر به آرشیو وبلاگ بنده مراجعه کنید خواهید دید که چگونه از روش علمی و با ریاضی تقلب گروه خاصی را در بالاترین اثبات کردم. 
بیش از چهار ماه پیش پیشنهادی را برای این مشکل به سایت بالاترین ارایه دادم:
در ابتدا می خواهم از برخی دوستان که ممکن است به این لینک رای منفی در سایت بالاترین بدهند، بدلیل دخالت در امور سایت بالاترین، خواهش کنم یک لیوان آب خنک نوش جان بفرمایید و کمی خونسرد باشید. این متن نه انتقاد است و نه هوچی گری. تنها یک پیشنهاد است به سایت بالاترین، که قبل از آن خواستم با دوستانم که در سایت بالاترین عضو هستند در میان بگذارم. و نظر دوستان را جویا شوم.
 در ضمن بالاترین در وبلاگ خودش نیز از کسانی که راه حلی دارند دعوت کرده بود تا به جای پرخاش راه حل ارایه نمایند، این هم بخشی از واکنش وبلاگ بالاترین به یکی از راه حلهای کاربری به نام اندیشه:
(با این وجود خوشحالیم که بالاترین دوستان خوبی دارد. بهترینِ مردمان در اینجا جمعند. دوستانی که از سر محبت و عشق بر سر بالاترین فریاد می‌کشند. ممکن است حتی مدتی نباشند اما در زمان نیاز، بی‌هیچ پرسشی در کنار بالاترین هستند. اندیشه از این دوستان است. اعتراض او همراه با راه حل عملی حل مشکل است  )
حال میپردازم به اصل موضوع یعنی بخش علاقمندیها:
بخش علاقمندیها میتواند برای کاربران، یک صفحه مخصوص خودِ همان کاربر از فعالیتهای اخیر بالاترین بسازد. و این صفحه دقیقا همان طوری اخبار را برای کاربر عضو بالاترین در نظر میگیرد که کاربر عضو قبلا تنظیم نموده است. اما در این قسمت یک ویژگی خاص وجود خواهد داشت که به همه قدرت یکسان میدهد و خیلی از مشکلات کاربران را حل خواهد کرد.
بدین صورت که کاربر میتواند با دادن نام هریک از اعضای سایت بالاترین، که لینکهای فرستاده شده توسط او را می پسندد. اقدام به دنبال نمودن لینکهای دوستان خود نماید. شاید برخی بگویند، خوب اینگونه باند بازی در سایت می شود.
من در جواب این دوستان می گویم نه، باند بازی نمیشود تنها کاربران مستقل که عضو هیچ باند و گروهی نیستند بهتر همدیگر را پیدا میکنند. چون گروهای سازمان دهی شده به امکانات سایت بالاترین اکتفا نمی کنند و از هر ابزاری برای تاثیر در بالاترین استفاده میکنند.
در همین قسمت علاقمندی ها می توان از دریافت اخبار با مضامین مختلف نیز جلوگیری کرد مثلا یکی دوست دارد در قسمت علاقمندی هایش فقط اخبار ورزشی باشد. و دیگر اخبار را دریافت نکند. پس من در قسمت علاقمندیهایهم میتوانم تمام لینکهای اخیر کاربرانی را که انتخاب کرده ام مانند کاربر X , Y ,Z را آنهم با مضمون ورزشی دریافت کنم و نیازی نیست برای رسیدن به لینکهای مورد علاقه و حتی امتیاز دادن به اخبار خاص کل صفحات بالاترین را بگردم.
البته میتوان به این سیستم چیزهای دیگری نیز اضافه کرد.
حال مزایای این صفحه علاقمندیها چیست؟
1- دریافت خبرها و نظراتی که بدنبال آن هستیم در کوتاهترین زمان
2- مقابله با هجومهای فله ای از هر گروه و دسته به سایت بالاترین ( بگذار آنها هجوم بیاورند و شلوغ کاری کنند بگذار تمام صفحه اول لینکهای بی محتوا بشود من قبلا صفحه علاقمندیهایم را تنظیم کرده ام)
3- کم شدن درگیری و اصطکاک بین کاربران در بالاترین بدلیل رای های منفی و مثبت
4- تقویت لینکهای پر محتوا اما گم شده در هیاهوی کاذب
5- تبدیل شدن بخشی از بالاترین به صفحه دلخواه هر کاربر انگار که یک سوییت مجازی در این شهر شلوغ به کاربران بدهید، با تمام امکانات مورد علاقه این کاربر
6- و مهمترین دلیل :
با کم شدن سرعت اینترنت و فیلترشکنها در ایران مرور کل صفحات بالاترین و یافتن لینکهای مورد علاقه برای افراد ساکن در ایران سخت است پس این باعث می شود که کاربران ایرانی قید گشتن باقی صفحات را زده و یکی دو صفحه اول را ببیند. و اینگونه ممکن است امتیاز به لینکهایی که مورد علاقه ایرانی های داخل کشور است پایین آمده و لینکها به سمت ایرانی های خارج نشین سوییچ شود.

در یک کلام و خلاصه مطلب بگویم که این صفحه علاقمندیها تنها مربوط به کاربران ثبت نام کرده در سایت بالاترین است که توانایی فیلتر دلخواه سایت را به هر کاربر بر مبنای نیازهایش و علاقمندیهایش میدهد.

بخشی از وبلاگ بالاترین:
کاربران همواره پیشنهادهای جالب و ارزنده‌ای برای بهبود بالاترین ارائه کرده‌اند. ایده‌های بکر کاربران نوآور در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار گرفته است. بیش از اینها نیز پیشنهادهای بسیار جالبی ارايه شده که تا کنون اجرا نشده‌اند اما به هیچ‌وجه نیز از یاد برده نشده‌اند و سعی خواهیم کرد بنا بر نیاز یکایک آنها را پیاده‌سازی و اجرا کنیم.
یه ایرادی که پیشنهادتون داره اینه که کاربران از دیدن حتی عنوان اخبار عمومی هم محروم می شوند. شاید روش حاظر به نوع توفیق اجباری است که همه لینک ها (هرچند فهرست وار) خوانده شوند
شما میتوانید صفحه علاقمندی ها را طوری تنظیم کنید که تمام اخبار را ببینید. البته اینرا بگویم صفحه اصلی در هنگام ورود کاربر همان صفحه لینکهای داغ خواهد بود و این امکان در صورت تمایل فرد به دیدن خبرهایی ویژه خودش، باید به صفحه علاقمندیها برود. و در ضمن فراموش نکنید که اخبار صفحه اول هم محدود هستند در ضمن در صفحه علاقمندیها شما همانند صفحه اول بالاترین موضعات داغ بالاترین و بهترین لینکها را به همانگونه خواهید دید
شاید روش حاظر به نوع توفیق اجباری است که همه لینک ها (هرچند فهرست وار) خوانده شوند

دوست عزیز این حرف شما درست است اما با اینترنت فعلی در ایران فکر کنم برای کاربران داخل ایران کمی سخت باشد.
برای دنبال کردن لینک های یک کاربر خاص، میتونی فید لینک های ارسالی دوستت رو به خبرخوانت اضافه کنی
مثلا برای دنبال کردن من: این لینک
این لینک رو در صفحه لینک های ارسالی هر کاربر میتونی پیدا کنی. امیدوارم درست متوجه پیشنهادت شده باشم

پیشنهاد خوبیه ولی فکر کنم با بخش لینکهای ستاره دار میشه دقیقا همون کارها رو کرد
با بخش لینکهای ستاره دار میشه دقیقا همون کارها رو کرد

درسته دوست عزیز اما نمیشه در بخش لینکهای ستاره دار، سفارشی لینک دوستانتون براتون فرستاده بشه تا وفتی شما وارد بالاترین شدین بدونین دوستانتون که به دنبال کردن کارهاشون علاقه مندین چه لینکهایی رو فرستادن

۱ نظر:

  1. متاسفانه حساب کاربری من به دلیل کاملاً غیر منطقی بسته شده و اییمل های من هم تماماً بی جواب مانده.
    این پست را نوشتم ولی قادر به فرستادن آن به بالاترین نیستم.
    http://azarz.blogspot.com/2012/05/blog-post.html

    پاسخحذف