۱۳۹۰ شهریور ۲۱, دوشنبه

اینترنت ایران از نظر امنیت زرد و از نظر کیفیت سیاه است.

اینترنت ایران از نظر امنیت برای کلیه کاربران چه سیاسی و چه غیر سیاسی در وضعیت زرد قرار دارد. شاید شما خواننده این مطلب بگویید من چیزی در اینترنت ندارم که اگر دیگران ببینند مهم باشد حال یک سوال، اگر شما خانه ای داشته باشید که خالی از سکنه و اسباب و وسایل باشد آیا درب خانه را همچنان قفل نکرده باز گذاشته و آنرا به امان خدا رها می کنید. تنها بدین خاطر که کسی یا چیزی در خانه برای سرقت وجود ندارد.
آیا وقت آن نشده برای این اینترنت سیاه زرد (بی کیفیت و بی امنیت) فکری کنیم؟
این توضیح را لازم میدانم که برخی از کشورهای دشمن اینترنت برای کنترل اینترنت و کاربران آن از حربه بی کیفیت و کند کردن اینترنت استفاده می کنند. بدین صورت با یک تیر دو نشان زده اند. یک، جلوگیری از دسترسی کاربران به سایتهای خاص مانند یوتیوب حتی با فیلتر شکن دو امکان کنترل کاربران بدلیل وجود ترافیک پایین در شبکه، که در نتیجه به سادگی می توان دریافت که سیاهی و بی کیفیتی اینترنت در ایران به زردی و نا امن بودنش ربط مستقیم دارد.
حال پیشنهاد شما خواننده عزیز برای اعتراض و حتی مقابله نسبت به وضع موجود چیست؟ آیا فکر نمیکنید موقع آن شده تا راهکاری اندیشید؟ چیزی مانند تشکیل یک شبکه برای جمع آوری حالتهای مشکوک در اینترنت در زمان شنود و جاسوسی و اتصال این شبکه به افراد متخصص در دنیا تا بتوان بکمک راهکار های تازه این زردی را رو به سبزی برد.
چیزی شبیه سامانهٔ هشدارسونامی،اما اینبار این سامانه متشکل از کاربران اینترنت است که گزارشات خود را به یک مرکز تعریف شده به صورت روزانه یا هفتگی و یا حتی ماهیانه ارسال میکنند. و پس از تجزیه تحلیل گزارشات ارسالی توسط کاربران، امنیت اینترنت مورد بررسی قرار میگرد. و هشدارهای لازم داده می شود.
لطفا نظرات خود را بگویید. منتظر پیشنهاد و نظر شما هستم.

 

پیشنهاد می شود بخوانید:

آیا «اینترنت ملی» می تواند راهی برای دور زدن فیلترینگ باشد؟ (بخش اول)

آیا «اینترنت ملی» می تواند راهی برای دور زدن فیلترینگ باشد؟ (بخش دوم)

آیا «اینترنت ملی» می تواند راهی برای دور زدن فیلترینگ باشد؟ (بخش سوم)

"پروکسی گیج کننده" نام پروژه جدید Tor برای فیلترشکنهای مخصوص ایرانیان است

آیا شبکه مخابراتی ايرديوم حلقه گمشده اینترنت چمدانی و ماهواره ای است؟ (بخش اول)

آیا شبکه مخابراتی ايرديوم حلقه گمشده اینترنت چمدانی و ماهواره ای است؟ (بخش دوم)

آیا شبکه مخابراتی ايرديوم حلقه گمشده اینترنت چمدانی و ماهواره ای است؟ (بخش سوم)

اینترنت "ماهواره ای" تنها راه عملی برای مقابله با اینترنت "ملی"

اینترنت ماهواره ای چیست

اینترنت ملی یا دروغ ملی!؟

 

۱ نظر: